skip to Main Content

Vorige winter lanceerde Martine Postma van Repair Café International een handverwarmend initiatief. Ze bedacht een manier om verloren handschoenen weer compleet te maken. Ook jij kunt nu een lokale afdeling starten om verloren handschoenen aan een nieuw maatje te koppelen!

Met het vallen van de herfstblaadjes zie je ze weer overal liggen – verloren handschoenen, vaak nog in prachtige staat. Misschien fiets je dan door met een licht gevoel van spijt: zonde, maar niks aan te doen? Dat hoeft nu niet meer!

Mix en match

Martine Postma lanceerde een jaar geleden het initiatief ‘Wij zijn een paar’. Dit project koppelt verloren handschoenen aan een nieuwe partner, zodat de twee samen opnieuw kunnen worden gedragen. Daarbij is het niet nodig dat beide handschoenen er hetzelfde uitzien.

“Ik vind het zo zonde om al die prima handschoenen zo troosteloos te zien liggen”, vertelt Martine. “Ik raap ze niet meteen op, om de eigenaar nog de kans te geven terug te komen. Maar na een dag of twee is die kans wel verkeken. Dan weet je: als ze nog langer blijven liggen, vervallen ze tot afval. En dat geldt natuurlijk ook voor de handschoen die thuis als enige overblijft. Dat wil ik voorkomen.”

Een handschoen die te lang op straat blijft liggen, vervalt vanzelf tot afval, terwijl dat helemaal niet nodig is

Repair Cafés kunnen meedoen aan ‘Wij zijn een paar’

Alle Repair Cafés in Nederland kunnen nu helpen. “Zij kunnen in hun eigen buurt ook handschoenen gaan verzamelen, wassen, zonodig repareren en van een speciaal kledinglabeltje voorzien om de handschoenen herkenbaar te maken als paar”, vertelt Martine. Ook kringloopwinkels, weggeefwinkels en andere initiatieven om hergebruik te bevorderen zijn welkom – iedereen mag mee doen!

Hoe werkt het?

Ben jij enthousiast over ‘Wij zijn een paar’ en zie je in jouw buurt ook overal verloren handschoenen liggen? Start dan je eigen ‘Wij zijn een paar’-hub. Dat is heel eenvoudig.

Dit heb je nodig:

  • Mensen die handschoenen verzamelen, wassen, zo nodig repareren en van kledinglabels voorzien. Zoek je medestanders? Benader de vrijwilligers van jouw lokale Repair Café!
  • Kledinglabels; alle hubs die bij ons bekend zijn, ontvangen gratis kledinglabels om hun handschoenencollectie mee te merken.
  • Een locatie om de handschoenen te verspreiden. Hiervoor kun je denken aan een lokale kringloopwinkel, een circulair ambachtscentrum, of natuurlijk een Repair Café.
  • Een rek, standaard of bord om de collectie te tonen. Dit kun je zelf maken op basis van onze bouwhandleiding. Maar je kunt ook zelf iets ontwikkelen naar eigen smaak.

Doe mee

Help je dit najaar mee met straatjutten naar verloren handschoenen in jouw buurt? Meld jouw hulp bij ons aan en wij kunnen je op weg helpen om een eigen ‘Wij zijn een paar’ locatie te starten.

‘Wij zijn een paar’ op social media

Volg ‘Wij zijn een paar’ ook op Instagram en Facebook!

Gevonden handschoen met 'Wij zijn een paar' label
Iedereen die wil, kan meehelpen om verloren handschoenen een tweede kans te geven

Foto’s: Martin Waalboer / Stichting Repair Café International

Dit bericht heeft 4 reacties

    1. Hello Philip,
      we have also received a message from your colleague in this matter, with a copy to you, and I have replied to both of you by e-mail earlier today.
      Best regards,
      Claudia

  1. I want to start a repair cafe in my neighborhood of Los feliz in Southern California.
    I am a emeber of my neighborhood council and love coming upwith ideas that brng the neighborhhod together.
    The council is worried bout liability . Can you advise me on how to put a repair cafe together? I am happy to pay for a starter kit. but you ony offer them in the uk?
    What can Ido?
    Hélène Udy

Reageren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Back To Top