skip to Main Content

Repair Café International voegt in het nieuwe jaar een extra activiteit toe aan haar missie om repareren te bevorderen. Samen met de Openbare Werkplaats Amsterdam heeft de stichting een cursus elektrische apparaten repareren ontwikkeld,. De cursus is bedoeld voor iedereen die meer wil weten over repareren.

“Veel mensen gooien een koffieapparaat of stofzuiger meteen weg zodra zo’n apparaat een mankementje vertoont”, weet Martine Postma van Repair Café International. “Dat is helemaal niet nodig. Repareren is vaak heel goed mogelijk, maar je moet wel weten wat je doet. Helaas is die kennis bij de meeste mensen niet aanwezig. Dat willen we met deze cursus veranderen.”

Focus op kleine huishoudelijke apparaten die je elke dag gebruikt

Bij de cursus ligt de focus op kleine huishoudelijke apparaten, zoals koffieapparaten, stofzuigers, broodroosters en andere voorwerpen die je elke dag gebruikt. De cursus is bedoeld voor mensen die nog weinig tot niets weten over werken met elektriciteit.

De trainingen worden gegeven op locatie bij de Openbare Werkplaats Amsterdam. Daar kunnen professionals, ontwerpers, ambachtslieden en hobbyisten al ruim tien jaar terecht voor allerlei cursussen over werken met hout, metaal en techniek. Je kunt er ook een werkplek huren en gebruikmaken van professionele machines en gereedschappen. “Bij de Openbare Werkplaats is alles aanwezig om deze cursus goed te kunnen geven: technische kennis, gereedschap, voldoende ruimte. En we bieden een veilige werkomgeving”, vertelt oprichter Stijn van den Ende.

Financiële steun van de gemeente Amsterdam

De cursus wordt financieel gesteund door de gemeente Amsterdam, die reparatie wil bevorderen. “Amsterdam wil in 2050 volledig circulair zijn”, vertelt Céline Heldring, adviseur afval en grondstoffen bij de gemeente. “Daarvoor is het nodig dat er veel meer wordt gerepareerd en dat meer mensen over reparatievaardigheden beschikken, zodat we ook daadwerkelijk meer kunnen repareren. Daarom stimuleert de gemeente dat Amsterdammers deze vaardigheden opdoen.”

Deelnemers die alle cursusavonden hebben bijgewoond, krijgen een certificaat waarmee ze de helft van het cursusgeld kunnen terugvragen bij Repair Café International. “Op die manier willen we het extra aantrekkelijk maken om de cursus te volgen”, zegt Martine. “Natuurlijk gaan we de cursisten na afloop stimuleren om zich als reparateur aan te sluiten bij een Repair Café in Amsterdam. Daar kunnen ze meer praktijkervaring opdoen en hun kennis en vaardigheden verder uitbouwen.”

Uitbreiding naar meer onderwerpen en meer steden

Repair Café International wil de reparatiecursussen op termijn uitbreiden naar meer onderwerpen en meer steden. Martine: “Ons ideaal is dat mensen die willen leren repareren, daarvoor in heel Nederland terechtkunnen en dat ze verschillende opties hebben: een Repair Café bezoeken, een cursus volgen of zelfs een hele opleiding tot reparateur op verschillende vakgebieden. Voor een duurzame toekomst is dat allemaal nodig.”

Meer informatie

Dit bericht heeft 10 reacties

    1. De kosten vind je bij doorklikken naar de site van de Openbare Werkplaats. Maar om e.e.a. makkelijk te maken: de cursus voor beginners kost € 100, die voor gevorderden € 75. Daarvan is de helft an afloop terug te vragen bij Repair Café International. Cursisten moeten daarvoor wel alle avonden hebben bijgewoond.

  1. Heel leuk initiatef van gemeente Amsterdam. Wou dat het in alle steden tegelijk begint.
    Ik ben alleenstaande en woon in Laren. Hoeveel kost eigenlijk deze cursus.
    Mvg

      1. Helaas zijn alle twee de cursussen al vol. Komt er nog een cursus bij? Beginners? Of in het tweede deel van 2025? Zou ze graag beide volgen.

  2. Wij hebben een repaircafe in Gennep, Noord Limburg, en zijn geïnteresseerd in zo’n opleiding.
    Voor ons is Amsterdam te ver weg. Maar….een prima initiatief hoor !
    Eigenlijk zou iedereen die eens moeten kunnen volgen.
    Hebben jullie een planning hoe de landelijke uitrol is?
    Of zouden we iets kunnen inplannen dat jullie die bij ons komen doen ?

    Groet,

    Ben

    1. Beste Ben, we werken momenteel aan het cursusboekje. Als dat er eenmaal is, kan de cursus ook op andere plaatsen worden gegeven. Liefst op een locatie waar een gecertificeerde elektricien aanwezig is, bv. bij een stadswerkplaats, een circulair ambachtscentrum o.i.d. Hebben jullie daar ideeën over?

Reageren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Back To Top